Malá vodní elektrárna
 
Bělov
   
 
     Aktuality
     Historie
     Schéma
     Články
     Fotogalerie
     Kontakty
Kroměřížští vodáci předvedli velmi dobré jízdy
Aktuality 

Kroměříž (lk) Tradiční Kroměřížské slalomy a sprinty pořádal místní vodácký klub. Závodů se zúčastnilo přes 80 kanoistů. Barevné kajaky a kanoe přilákaly pozornost kolemjdoucích i okolo jedoucích cyklistů. Dlouho pak spousta z nich sledovala, jak si se slalomovou tratí závodníci poradí. A že bylo na co se dívat. Malí předžáci předvedli obrovské nasazení, ale také chyby v podobě neprojetých branek a dotyků. U závodníků ve starších kategoriích chyb výrazně ubylo a o umístění rozhodoval čas. Ve slalomu i sprintu se po oba dny jely vždy dvě jízdy a do výsledku se započítala lepší z nich.

Někteří z diváků si všimli, že se pod mostem opět objevily peřeje. Jak k tomu došlo vysvětlil ředitel závodu Roman Plachý: „Pro kvalitu a atraktivitu závodu je důležitá rychlejší a divočejší voda. Toho lze v Kroměříži dosáhnout snížením hladiny řeky Moravy na jezu Bělov v Otrokovicích. Velké poděkování patří majiteli Malé vodní elektrárny Bělov Lubomíru Martákovi a pracovníkům Povodí Moravy, kteří svým vstřícným postojem snížení hladiny řeky umožnili. Díky tomu se závody konaly na alespoň trochu divoké vodě," pochvaloval si ředitel závodu.

Domácí vítězové jednotlivých kategorií za oba dny:

Slalom kajak: muži - Marek Loučka, dorostenky - Klára Smetánková.
Slalom deblkanoe: muži - Tomáš Martinka, Antonín Martinka (Brno, Kroměříž), dorostenci - Miroslav Šilhánek, Daniel Konečný.
Sprint: muži - Marek Loučka, dorostenky - Klára Smetánková.

Obsah      Aktuality      Historie      Schéma      Články      Fotogalerie      Kontakty